Minecrop
Minecrop
MINECROP – Minecrafti mängu kasutamine kutsehariduses ja -koolituses säästvate põllukultuuride kasvatamise tehnikate tundmaõppimiseks
Projekti kirjeldus
MINECROPi eesmärk on muuta põllumajandusharidus revolutsiooniliseks, kasutades ära gamificationi jõudu, eriti populaarse platvormi Minecrafti kaudu. Projekti eesmärk on edendada “kliimasõbralikku” eetost põllumajandussektoris, edendades säästvaid tavasid ja suunates spetsialiste keskkonnateadlike meetodite poole. Veelgi enam, integreerides mängulisuse kutsehariduse ja -koolituse programmidesse, soovib MINECROP muuta säästva põllumajanduse õppimise interaktiivsemaks ja kaasahaaravamaks.
Eesmärgid
Selle projekti põhieesmärk on aidata kaasa „kliimasõbraliku“ kultuuri arendamisele ja edendamisele põllumajandussektoris, suunates neid säästvatele praktikatele, rakendada gamification (Minecraft) jätkusuutlike praktikate õppimisel kui didaktilist vahendit kutsehariduse ja -koolituse põllumajandussektoris, tuua uuenduslikkust ja interaktiivsust rohelise põllumajanduse õpetamisviisile, et tekitada käitumismuutusi ja tõsta eriala populaarsust, kohandades samal ajal teoreetilist sisu tööturu vajadustega. Eesmärgid:
- Pakkuda põllumajandussektori kutsehariduse ja -koolituse õpetajatele vajalikke vahendeid ja ressursse, et pakkuda tõhusaid ja kaasahaaravaid koolitusprogramme.
- Edendada uuenduslikke koolitusmetoodikaid, eriti mängupõhist õpet, et käsitleda tänapäevaste põllumajandusprobleemide keerukust ELis.
- Toetada IKT ja mängupõhiste õppemeetodite lõimimist kutsehariduse ja -koolituse sektoris, suurendades põllumajandushariduse tulemuslikkust.
- Edendada jätkusuutlikkuse kultuuri põllumajandussektoris, edendades keskkonnasõbralikke tavasid ja tõstes teadlikkust kliimamuutustega kaasnevatest väljakutsetest.
- Kohandada juhiseid põllumajandusküsimuste ja võimaluste kohta vastavalt ELi eri riikide konkreetsetele vajadustele, käsitledes piirkondlikke erinevusi ja väljakutseid.
- Teatage põllumajandussektori üksikisikutele nende rollist kliimamuutustega võitlemisel.
- Ületage lõhe roheliste oskuste vallas põllumajandustootjate seas, kellel puudub ametlik koolitus, pakkudes neile kvaliteetseid koolitus- ja täiendusteenuseid säästva põllumajandustava kohta.
- Pakkuda tulevastele põllumeestele interaktiivseid võimalusi roheliste oskuste omandamiseks, valmistades neid ette põllumajanduse tööturu muutuvateks nõudmisteks.
Sihtgrupp
Peamine sihtmärk
Peamine sihtrühm oleks kutsehariduse koolitajad & põllumajanduse haridustöötajad; põllumajandusõpetajaid ja põllumajandussektori kutseõppe õppureid, kuna MINECROPi põhieesmärk on abistada 6 partnerriigi (Poola, Holland, Rumeenia, Kreeka, Hispaania ja Eesti) kutseõpetajaid nende põllumajandussektori kursustel ja koolitustel, et õpilased saaksid edukad põllumehed ja ettevõtjad, kes keskenduvad säästvatele põllukultuuritehnikatele uuendusliku ja interaktiivse Minecrafti stiilis mängu kaudu. Lisaks eeldatakse, et projekti erinevatesse tegevustesse kaasatakse erinevad osalejarühmad ja saavad MINECROPist kasu.
TEINE SIHT
MINECROPis osalevad põllumajandustootmisega tegelevad füüsilisest isikust ettevõtjad ja üksiktalunikud, põllumajandusettevõtjad, põllumajandussektori esindajad, põllumehed, farmitöötajad, põllumajandus- ja toiduainetööstus, kohalikud tegevusgrupid, kutsehariduse ja -koolituse sidusrühmad ja teised huvitatud isikud.
Projekti katse- või katseseanssidesse kaasatakse haavatavas või ebasoodsas olukorras olevad sihtrühmad, nagu inimesed kaugetes geograafilistes piirkondades või maapiirkondades; naised; madalate oskustega inimesed; vähemused, sisserändajad ja pagulased.
Projekti tulemused
Peamised tulemused on järgmised:
- Säästvate põllukultuuride tehnikate juhendi 7 keeleversiooni
- Kohandatud Minecrafti maailmamäng 7 keeles täiendava vahendina säästva põllumajanduse õpetamisel kutsehariduses
- Juhend ja üksikasjalikud juhised juhendi ja kutseõppe koolitajatele mõeldud mängu kasutamiseks tasuta. Neid oodatakse:
- Edendada rohelist kultuuri põllumajandussektoris
- Tõsta sihtmärgi teadlikkust põllumajanduse rollist
- Motiveerida kutsekoolitajaid kasutama avatud õppevahendeid ja mängulisi tööriistu