Eesti EduHub

Minecrop

Minecrop

MINECROP – Minecrafti mängu kasutamine kutsehariduses ja -koolituses säästvate põllukultuuride kasvatamise tehnikate tundmaõppimiseks

Programm
KA220-VET - Kutsehariduse ja -koolituse koostööpartnerlused
Projekti kestus
01/12/2023 – 30/11/2025
Projekti number
2023-1-PL01-KA220-VET-000150502

Projekti kirjeldus

MINECROPi eesmärk on muuta põllumajandusharidus revolutsiooniliseks, kasutades ära gamificationi jõudu, eriti populaarse platvormi Minecrafti kaudu. Projekti eesmärk on edendada “kliimasõbralikku” eetost põllumajandussektoris, edendades säästvaid tavasid ja suunates spetsialiste keskkonnateadlike meetodite poole. Veelgi enam, integreerides mängulisuse kutsehariduse ja -koolituse programmidesse, soovib MINECROP muuta säästva põllumajanduse õppimise interaktiivsemaks ja kaasahaaravamaks.

Eesmärgid

Selle projekti põhieesmärk on aidata kaasa „kliimasõbraliku“ kultuuri arendamisele ja edendamisele põllumajandussektoris, suunates neid säästvatele praktikatele, rakendada gamification (Minecraft) jätkusuutlike praktikate õppimisel kui didaktilist vahendit kutsehariduse ja -koolituse põllumajandussektoris, tuua uuenduslikkust ja interaktiivsust rohelise põllumajanduse õpetamisviisile, et tekitada käitumismuutusi ja tõsta eriala populaarsust, kohandades samal ajal teoreetilist sisu tööturu vajadustega. Eesmärgid:

Sihtgrupp

Peamine sihtmärk

Peamine sihtrühm oleks kutsehariduse koolitajad & põllumajanduse haridustöötajad; põllumajandusõpetajaid ja põllumajandussektori kutseõppe õppureid, kuna MINECROPi põhieesmärk on abistada 6 partnerriigi (Poola, Holland, Rumeenia, Kreeka, Hispaania ja Eesti) kutseõpetajaid nende põllumajandussektori kursustel ja koolitustel, et õpilased saaksid edukad põllumehed ja ettevõtjad, kes keskenduvad säästvatele põllukultuuritehnikatele uuendusliku ja interaktiivse Minecrafti stiilis mängu kaudu. Lisaks eeldatakse, et projekti erinevatesse tegevustesse kaasatakse erinevad osalejarühmad ja saavad MINECROPist kasu.

TEINE SIHT

MINECROPis osalevad põllumajandustootmisega tegelevad füüsilisest isikust ettevõtjad ja üksiktalunikud, põllumajandusettevõtjad, põllumajandussektori esindajad, põllumehed, farmitöötajad, põllumajandus- ja toiduainetööstus, kohalikud tegevusgrupid, kutsehariduse ja -koolituse sidusrühmad ja teised huvitatud isikud.

Projekti katse- või katseseanssidesse kaasatakse haavatavas või ebasoodsas olukorras olevad sihtrühmad, nagu inimesed kaugetes geograafilistes piirkondades või maapiirkondades; naised; madalate oskustega inimesed; vähemused, sisserändajad ja pagulased.

Projekti tulemused

Peamised tulemused on järgmised:

Partnerite nimekiri

Võta meiega ühendust

Scroll to Top